OKX, merkezi kripto borsasının (CEX) ve OKX Cüzdanının 3 Haziran'da Hollanda'da resmi olarak faaliyete geçtiğini duyurdu. CEX, Hollandalı müşterilerin yaklaşık 150 kripto para birimiyle işlem yapmasına olanak tanıyor ve euro ile en az 60 işlem çifti sunuyor.

Yerel ödeme sistemi

OKX, sorunsuz euro para yatırma ve çekme işlemleri sağlamak için iDeal adlı yerel ödeme sistemiyle entegre oldu.

Entegrasyon, OKX'in Hollandalı müşterilerinin hesaplarına ücretsiz olarak euro yatırmalarına olanak tanıyor. OKX para yatırma ve çekme işlemleri, SEPA (Avrupa ödeme sistemi) aracılığıyla da kullanılabiliyor.

OKX CEX ile Hollanda'da ikamet edenler spot kripto para ticareti, stake etme ve diğer hizmetlere erişebilir. Duyuruda, OKX'in sunduğu bir diğer hizmet olan OKX Wallet'ın, kullanıcıların “kendi kriptolarının tam velayetine sahip olmalarını” sağladığı belirtiliyor.

OKX Avrupa Genel Müdürü Erald Ghoos, “Merkezi borsamızın ve OKX Cüzdanımızın Hollanda'da faaliyete geçmesi, ülkeye olan uzun vadeli bağlılığımız açısından önemli bir kilometre taşıdır” dedi.

OKX'in uzman bir yerel ekibi işe aldığını ve kullanıcı geri bildirimlerine dikkat ederek yerel ürünleri dikkatlice tasarladığını söyledi.

Ghoos'a göre Okcoin Europe, Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank'a kripto hizmetleri sağlayıcısı olarak kayıt yaptırarak 2021 yılında ülkedeki kullanıcılara hizmet vermeye başladı. OKX ayrıca Malta'da sanal bir finansal varlık hizmet sağlayıcı lisansına sahip.

Nasıl kaydolunur? 

OKX'e kaydolmak isteyen Hollandalılar, OKX web sitesini ziyaret etmeye, OKX uygulamasını App Store veya Google Play'den indirmeye ve doğrulama sürecini tamamlamaya davet ediliyor.