SingularityNET (AGIX), Artificial Superintelligence Alliance (ASI) token birleşmesi için kesinleşen tarihleri resmen açıkladı. Bu, fetch.ai (FET), AGIX ve Ocean Protocol (OCEAN) topluluklarını birleştirmeye yönelik önemli bir adımı işaret ediyor.

Merkezi olmayan tek bir yapay zeka (AI) ağı altında birleşecek olan birleşme 11 Haziran'da başlayacak, FET tokeninin adı ASI olarak değiştirilecek ve 13 Haziran'da tamamlanacak. FET, AGIX ve OCEAN token sahipleri için birleşme, bu tokenlerin belirli dönüşüm oranlarında ASI tokenlerine dönüştürülmesini içerecek.

FET tokenları

FET tokenları 1:1 oranında, AGIX 1:0.433350 oranında ve OCEAN 1:0.433226 oranında ASI'ye dönüştürülecek.

ERC-20, AGIX ve OCEAN

ERC-20 tokenları, 11 Haziran'da kullanıcıların bir token geçiş sözleşmesi aracılığıyla FET'i ASI tokenlarıyla takas etmeleri için kullanıma sunulacak ve bunu 13 Haziran'da AGIX ve OCEAN izleyecek.

Geçiş süreci, kullanıcıların SingularityNET tarafından sağlanan denetlenmiş bir token geçiş sözleşmesi kullanarak tokenlerini güvenli bir şekilde değiştirebilecekleri SingularityNET'in merkezi olmayan AI platformunda gerçekleşecek.

ASI birleşmesi, 200.000'den fazla token sahibini barındırarak AI endüstrisindeki en büyük açık kaynaklı merkezi olmayan ağı oluşturmayı hedefliyor.

ChatGPT'nin yaratıcısı OpenAI, yapay zekanın günlük hayata daha güvenli bir şekilde entegre edilmesini teşvik etmek amacıyla kısa süre önce eğitim sektöründeki hizmetlerini genişletmek için bir girişim başlattı.

Üniversite kullanımı için özel olarak tasarlanmış büyük bir yapay zeka dil modeli olan ChatGPT Edu, öğrencilere, öğretim üyelerine, araştırmacılara ve kampüs operasyonlarına “eğitim kurumları için kurumsal düzeyde güvenlik ve kontrollere [...]” erişim sunuyor.

Oxford, Wharton, Austin'deki Texas Üniversitesi, Arizona Eyalet Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi'nin üniversite düzeyindeki bu aracı ve hizmeti kullandığı belirtiliyor.