Piyasalarda Son Durum’da bu bölüm, Bengisu Soylu'nun konuğu Meksa Portföy Fon Yöneticisi Kadirhan Öztürk oldu. Programda, Borsa İstanbul’da yaşanan son gelişmeler, TCMB faiz kararının borsaya etkisi, öne çıkması beklenen sektörler, halka arzlar, endeks hisse ilişkisi gibi konular değerlendirildi.

Kadirhan Öztürk programın başında son gelişmeler Borsa İstanbul’u nasıl etkiliyor, TCMB faiz kararı borsada nasıl bir etki yapabilir gibi konular üzerine açıklamalarda bulundu. Mevduat faizi borsaya rakip mi ve hisse seçimi yaparken nelere dikkat etmeli gibi soruları da cevaplandıran Öztürk, Borsa İstanbul’da öne çıkması beklenen sektörler hakkında görüşlerini iletti. Öztürk, programın sonunda ise borsada gerçekleşen halka arzlar ile ilgili değerlendirmelerde bulunduktan sonra endeks ve hisse arasındaki ilişkiyi anlattı.

Bengisu Soylu ve birbirinden değerli uzman konukları, her bölüm öne çıkan başlıkları ve piyasalara yön veren verileri değerlendiriyor; finans dünyasından önemli haberleri ve ekonomi gündemini ekrana taşıyor.