Sektörden Notlar’da bu bölüm, Bengisu Soylu'nun konuğu Bilgi Üni. Öğr. Üyesi Teknoloji Girişimciliği ve İnovasyon ABD Başkanı Çağla Gül Şenkardeş oldu. Programda, 2024 yılında girişimcilik, hangi girişimciler bir adım önde, girişimcilik eğitiminde üniversite etkisi, yapay zekâ ve girişim, yapay zekaya nasıl uyum sağlarız ve hayatımızda neleri değiştirecek konuları değerlendirildi.

Çağla Gül Şenkardeş programın başında 2024 yılı girişimcilik adına nasıl geçiyor sorusunu cevaplandırdı. Ne yapan girişimciler bir adım önde oluyor konusu da değerlendirildikten sonra girişimcilik eğitimlerinde üniversitelerin rolü konuşuldu. Çağla Gül Şenkardeş yapay zekânın girişimleri nasıl etkilediği üzerine görüşlerini aktardıktan sonra, yapay zekâya nasıl adapte olabiliriz üzerine görüşlerini belirtti. Şenkardeş programın sonunda yapay zekâ hayatımıza nasıl dokunuşlar sağlayacak konusunda görüşlerini iletti.

Her bölüm sektör temsilcileri, uzmanlar ve iş dünyasının önde gelen isimlerini konuk ediyor; merak edilen konuları, sektöre ait yenilikleri ve güncel notları sektörün uzmanlarından öğreniyoruz.