Taksi, dolmuş ve otobüs şoförlerinin yaptığı işin mülkiyetiyle ilgili yeni yasa teklifi yerel seçimlerden önce Meclis'e sunulacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, Kentsel dönüşüm yasasından sonra inşallah yakın bir zamanda, şu anda çalışmalarımız devam ediyor, toplu taşımayla ilgili bir çalışmamız olacak" dedi.

Minibüs, otobüs ve taksilerin, ticari plaka ve hat tahsisiyle toplu taşıma hizmeti sunduğunu belirten Karaismailoğlu, mevcut durumda plaka sahibi esnafın yaşadığı mülkiyet sorunu için bir çalışma hazırlandığını açıkladı. Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Taksici, dolmuşçu, otobüsçü esnafımızın yaptığı işin mülkiyetiyle alakalı sorunu, tedirginliklerini ortadan kaldıracak bir çalışmayı başlattık. Aslında bunu 14 Mayıs seçimleri öncesinde hazırlamıştık ama yetişmedi. Burada son rötuşlarını yapıp hem esnafla hem derneklerle hem de kurumlarla ortak bir çalışma yaparak bunu Meclis’e getirdiğimizde esnafımız rahatlayacak ve kaliteli hizmet verecek. Bunun sonucunda kaliteli bir hizmet aldığı için vatandaşımızın memnuniyeti artacak."

Karaismailoğlu, toplu taşımaya ilişkin yasal düzenlemenin Meclis’e sunulmasına ilişkin takvimle ilgili şöyle dedi: "Teklif, yerel seçimlerden önce gelebilir çünkü özel taşımacılarımız, esnafımız bekliyor".