Dünyada Cannes’dan sonraki en büyük film festivali olarak gösterilen ve "Oscar’ın habercisi" olarak da bilinen Toronto Uluslararası Film Festivali, Kanada'nın Ontario eyaletindeki Toronto kentinde devam ediyor.

Bu yıl 48'incisi düzenlenen festivalde "Sly" filminin prömiyeri gerçekleştirildi.

Etkinliğe, filmin kahramanı Sylvester Stallone da katıldı.

Sylvester Stallone, yaklaşık 50 yıldır Rocky'den Rambo'ya ve Cehennem Melekleri'ne ikonik karakterler ve gişe rekorları kıran serilerle milyonları eğlendirdi.

Bu belgesel, Oscar adayı aktör-yazar-yönetmen-yapımcıya samimi bir bakış sunuyor ve ilham verici mazlum hikayesiyle hayata geçirdiği silinmez karakterler arasında paralellik kuruyor.

Sylvester Stallone hayatını anlatan belgeselle Toronto Film Festivali'nde - 9

Festival öncesi verdiği bir röportajda zihninde ve sayfada şekillenen ilk Rocky Balboa karakteri hakkında konuşurken, "Ben sadece bildiklerimi yazdım. Çok yürekli olan bu küçük, zihinsel engelli adam hakkında yazdım" demişti.

Stallone Rocky karakterini anlatırken ayrıca, “'Hiç iyi değilim, hiçbir zaman da olmayacağım. Harika dövüşçülerle dövüşürüm. Ama ben sadece uzağa gitme fırsatını istiyorum' diyen bir adam hakkında bir film yazmak istedim" ifadesini kullanmıştı.

Toronto Film Festivali'ndeki prömiyer öncesi kırmızı halıda Stallone'a, Frank Stallone, Jennifer Flavin, John Herzfeld ve Rebekah Chaney de eşlik etti.