Şirket'in 780 milyon TL olan sermayesinin bedelli olarak 950 milyon TL'ye artırılması sırasında oluşan 170 milyon TL pay ile mevcut ortaklardan Uygar Saral'a ait 45 milyon TL nominal değerli C grubu paylar olmak üzere toplam 215 milyon TL nominal değerli payların halka arzı gerçekleştirilecek. TSKB konsorsiyum liderliği, Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ eş liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda, 1 TL nominal değerli paylar 9,30 TL sabit fiyat üzerinden talep toplam yöntemiyle satışa sunulacak.

Halka arzda 182 milyon 750 bin TL (%85) nominal payın yurt içi bireysel yatırımcılara, 32 milyon 250 bin TL (%15) nominal payın yurt içi kurumsal yatırımcılara satışı yapılacak.

Halka arzın büyüklüğü 1 milyar 999,5 milyon TL olarak hesaplanırken, halka açıklık oranı % 22,63 olacak. Reeder Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, halka arzdan elde edilecek kaynağın işletme sermayesinin güçlendirilmesi ve kısa vadeli finansal borçluluğun azaltılması tesis, makine ve cihaz yatırımları ile kapasite artışı, cep telefonu LCD paneli üretim tesisi yatırımı, cep telefonu batarya üretim tesisi yatırımı , Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları ile girişim/teknoloji yatırımlarına aktarılacağını açıklamıştı.