İstanbul’un Küçükçekmece ilçesine bağlı Kartaltepe Mahallesi’ndeki ile Geçit Sokağı'nın kesişim noktasındaki 3 katlı bir apartman sat 08.45’te henüz belirlenemeyen nedenle çöktü.

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Enkaz altında kalanlar olduğunun belirtilmesi üzerine arama kurtarma çalışması başlatan ekiplerin, enkazdaki bir kişiyle iletişim kurduğu öğrenildi.

Üç 3 katlı binanın enkazından süren çalışmalarda ekipler, saat 11.00 sıralarında bir kişinin cansız bedenini çıkardı.

Bir kişi kendi imkanlarıyla çıktı

Öte yandan, çöken bina park halindeki araçların üzerine yıkılırken, yoldan geçen belediye otobüsünde de hasar oluştu.

Bina çöktükten sonra ise bir kişinin kendi imkanlarıyla enkazdan çıktığı ve ekiplere içeride kalanlarla ilgili bilgi verdiği belirtildi.

Enkazdan toplam 7 kişi yaralı olarak çıkarılırken, ekiplerin kurtarma çalışması sürüyor. Yaralılardan 4'ü hastaneye sevk edilirken 2 kişiye sağlık ekipleri müdahale etti.

2-1

1998 yılında inşa edilmiş

İstanbul Valisi Davut Gül, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu, ekiplerden bilgi aldı. Vali Gül, 1988 yılında inşa edilen binanın enkazdan 7 kişinin yaralı olarak çıkarıldığını söyledi. Vali Gül, enkaz altında 2 kişi olduğunu açıkladı.

Binanın zemin katının bir iş yeri olduğu bilgisini veren Vali Gül, bir üst katta büro bulunduğunu sonraki katlarda ise ailelerin yaşadığını ifade etti.