Kripto varlık yatırım ürünleri üst üste 5 hafta çıkış kaydetti. CoinShares verilerine göre, kripto fonlarından geçen hafta 32 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. En çok fon çıkışı ise Bitcoin’de görüldü. Böylece, 5. haftanın sonunda çıkış miktarı 232 milyon dolara ulaştı. Geçen hafta en yüksek çıkışların görüldüğü Bitcoin fonlarından 33 milyon dolara yakın çıkış kaydedildi. Bitcoin Short fonlarında ise hafta boyunca 1,3 milyon dolarlık kısmi çekimler görüldü. Bitcoin yatırım fonlarından geçtiğimiz 5 hafta boyunca yapılan toplam çıkış miktarı 235 milyon dolara ulaştı. Çoklu varlık fonları ise 1,6 milyon dolarlık giriş kaydetti. Ethereum fonları 1 milyon dolar azalırken Litecoin, Ripple ve Avalanche varlıklarına dayalı fonlar düşük miktarlı girişler gördü.

Ülke bazında bakıldığında ise Almanya, fon çıkışının yoğunlaştığı ülke oldu. Almanya’da 24 milyon dolarlık fon çekimi gerçekleştirildi.

Almanya’yı 5 milyon dolar ile ABD, 3,3 milyon dolar ile İsviçre ve 3 milyon dolar ile İsveç takip etti. Kanada ve Brezilya’da ise sırasıyla 2,2 ve 1,3 milyon dolarlık fon girişleri kaydedildi.