Grunge akımının öncü gruplarından Nirvana'nın üçüncü ve son stüdyo albumü 'In Utero', 30'uncu yılında yeniden piyasaya çıkarılıyor.

İlk kez 1993'te yayınlanan kült albümün 27 Ekim'de yayınlanacak yeni versiyonunda, Nirvana'nın daha önceden piyasaya sürülmeyen 53 şarkısı ile birlikte toplamda 72 parça yer alacak.

. Albüm,  Nirvana'nın In Utero turnesinden, yine daha önceden paylaşılmamış iki konseri de içerecek. Grubun hayranları böylelikle, Nirvana'nın 1993 tarihli Los Angeles konseri ile memleketleri olan Seattle kentinde, 1994 yılında verdikleri son konserlerini dinleyebilecek.

Albüm, az sayıda basılacak 'limited edition', beş ve ikişer CD'lik setler veya dijital bir format olmak üzere farklı şekillerde satışa çıkarılacak. Bazı versiyonlarda, grubun daha önceden yayımlanmamış fotoğraflarını da içeren 48 sayfalık bir kitapçık da bulunacak.

In Utero albümü, 'Heart-Shaped Box,', 'All Apologies' ve 'Pennyroyal Tea' teklileriyle birlikte uzun süre müzik listelerinin en üst sırasında yer almıştı. Albüm, 'Serve The Servants' ve 'Rape me' gibi grubun önemli şarkılarını da içeriyordu.

Kapağındaki melek figürüyle de rock tarihine geçen In Utero 1993 senesini Billboard 200 listesinin 74'üncü sırasında tamamlasa da, Nirvana'nın vokalisti ve gitaristi Kurt Cobain'in ölümünden sonra 1994'te yeniden en çok satanlar listesine girmişti.