Türkiye'de sıcaklıklar düşmeye devam ediyor, yeni haftada sonbahar etkisini daha fazla hissettirecek.

Eylül ile birlikte aşırıcı sıcaklar yerin şiddetli yağışlara bıraktı. Her gün farklı illere kuvvetli yağış uyarısı geliyor. Durum hafta sonunda da farklı olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize ve Artvin'de "çok kuvvetli", Adana, Osmaniye, Mersin, Kahramanmaraş ile Hatay'da kuvvetli sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün akşam saatlerinden itibaren Rize çevreleri ile Artvin’in kuzeyinde kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.

Yağışın yarın akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olacağı, pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, deprem bölgesindeki Adana, Osmaniye, Mersin’in kuzeyi, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi ile Hatay’ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

Sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Sonbaharı hissedeceğiz! Yeni haftada sıcaklıklar düşmeye devam edecek - 8

Sonbaharı iyice hissedeceğiz