• DOLAR 32,24 %0.19
  • EURO 35,05 %0.06
  • ALTIN 2.507,87 %0.19
  • BİST100 10.895 %1.45
  • BITCOIN 70.097 %0.3
  • ETHERIUM 3.790 %3.3
16°

Japonya Haberleri

Japonya haberleri ve güncel Japonya gelişmeleri, Japonya ile ilgili tüm video, Japonya fotoğrafları ve Japonya haberleri Finanskolik Ekonominin Kalbi sitemizde


Dünya

Japonya'da en büyük üç finans şirketinin 2023 mali yılı toplam net karının şimdiye kadarki en yüksek yıllık seviyesine ulaştığı bildirildi.

Dünya

Japonya'nın başkenti Tokyo açıklarında 6,0 büyüklüğünde, Ekvador’un El Oro eyaletinde ise 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Dünya

Japonya'da elektronik üreticisi Sharp Corp., Osaka'daki LCD panel üretim tesisinde eylül ayına kadar faaliyetlerini durduracak.

Teknoloji

ABD'li havacılık şirketi LIFT Aircraft üretimi uçan araç "Hexa", Japonya'nın başkenti Tokyo'da ilk gösteri uçuşunu başarıyla tamamladı.

Şirket Haberleri

Japonya merkezli elektronik üreticisi Toshiba'nın, ülke içinde çalışan sayısının yüzde 6'sına denk gelen 4 bin personelini işten çıkaracağı bildirildi.

Ekonomi

Japonya'nın ilk çeyrek GSYİH'si yıllık bazda yüzde 2 oranında daraldı. Daralmanın BOJ'un faiz kararını nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Dünya

Japonya'nın ithalat fiyatları yendeki zayıflığın etkisiyle nisan ayında yüzde 6,4 arttı.

Ekonomi

Japonya hükümeti, Endonezya'nın Hızlı Transit Tren Projesi'ne (MRT) 140,7 milyar yene (900 milyon dolar) kadar kredi sağlayacak.

Ekonomi

Japonya'da üretici, iki pakette siyah sıçan kalıntıları bulunduğunu belirterek, 100 binden fazla paket dilimlenmiş ekmeğin geri çağrılmasını sağladı.

Dünya

Japonya'da iflas eden şirket sayısı, üç aylık bir dönemin ardından ilk kez bir önceki aya göre azaldı. Ancak, yıllık bazda,...

Borsa

Asya piyasaları, faiz indirimi beklentilerinin güçlenmesiyle Wall Street'in kazançlarından ilham alarak yükselişe geçti.

Şirket Haberleri

Japon otomobil üreticisi Toyota, dolara karşı zayıf yen ve artan hibrit talebinin etkisiyle 4,94 trilyon yenlik (31,9 milyar dolar) rekor...