Hükümet, asgari ücrete ara zam yapılmayacağını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da "Asgari ücrete ek zam olmayacak" diyerek son noktayı koymuştu

Artan hayat pahalılığı nedeniyle asgari ücret zam beklentisi arttı. MHP lideri Devlet Bahçeli'den bugün dikkat çeken açıklama geldi.

Ülkü Ocakları Kızılcahamam Kampı'nda gazetecilerin soruları cevaplayan Bahçeli, asgari ücret zammıyla ilgili de konuştu. Bahçeli, "Asgari ücret artışı olur mu?" sorusuna "Asgari ücretle muhatap olan insanların refah seviyesini yükseltmek, bu ülkede yaşayan her insanın asli görevi olması lazım. Onun için buna benzer teklifler geldiği zaman biz gerekli katkıları sağlarız” yanıtını verdi.

Asgari ücret ne kadar?

Ocak ayı itibarıyla asgari ücrete yüzde 49 oranında zam yapılmıştı. Geçen yıl 11 bin 402 lira olan asgari ücret, zamla birlikte 17 bin 2 liraya çıkmıştı.

Sokak hayvanlarının uyutulması

Sokak hayvanlarına yönelik düzenlemeyle ilgili bir soru üzerine Bahçeli, "Zannediyorum Meclis'te veyahut da hükümet nezdinde konu ele alınacak. Belediyeler üzerinde belki tasarruflar sağlanacak. Buna da bir son verilecek herhalde, çünkü çok tehlikeli boyutlara ulaştı" diye konuştu.

Düzenlemede "uyutulma" bulunduğunun belirtilmesi üzerine Bahçeli, "Konunun önerilen şeklini tam bilmiyorum. Kim ne maksatla öneriyor. Uyutunca nasıl uyutulacak, ne kadar uyutulacak, kim uyutacak? Bunları bilen yok. Ama dün hayvanların sevgisi üzerinde aşırı derecede yorum yapanlar şimdi sokak hayvanlarından şikayet eder konuma gelmişlerdir. Demek ki hudutsuz, sınırsız sevgi bir şeye yaramıyor" dedi.