Sinemalarda üçü yerli 8 yeni film vizyonda.

Oscarlı oyuncu Tilda Swinton’ın ikili rolde yer aldığı "Sonsuz Sır", Cannes'da en iyi oyuncu ödülüyle dönen Merver Dizdarlı "Kar ve Ayı"  ve usta aktör Nicolas Cage'in oynadığı, İngiliz rock grubu Rolling Stones’un şarkısından alan ‘Sympathy for the Devil’ yapımları öne çıkıyor.

https://youtu.be/RwEfbC28dpc?t=5

Kar ve Ayı

1s 33dk / Dram

Selcen Ergun’un senaryosunu Yeşim Aslan’la yazdığı, psikolojik gerilim ‘Kar ve Ayı’ filmi bugün vizyonda. Merve Dizdar ve Saygın Soysal başrollerinde yer aldığı Kar ve Ayı filmi de bugün vizyonda. Film, kışın bitmek bilmediği uzak bir kasabaya atanan genç bir hemşirenin oradaki erk ilişkileri, sır ortaklıkları ve şüpheyle yüzleşme hikayesi anlatılıyor. Filmin pek çok festivalden ödülle döndüğünü hatırlatalım...

https://youtu.be/E2YQnvniXo8?t=4

Sonsuz Sır

1s 36dk / Dram

"Hatıra" ikilemesi ile bilinen yönetmen Joanna Hogg’un senaryosuna da imza attığı yarı otobiyografik filmi ‘Sonsuz Sır’, yönetmenin aslında bir devam filmi niteliğinde.Oscarlı oyuncu Swinton’ın başrolünü üstlendiği gizemli drama filmi, boş bir otel haline gelen eski evlerine döndükleri zaman, saklı kalan sırlarla yüzleşen anne ve kızının hikâyesini konu alıyor. Filmde hem Julie hem de Rosalind rolüne hayat veren Swinton geçmişten gelen hayaletlerle yüzleşiyor.

https://youtu.be/GU-mjoyubvo?t=5

Sympathy for the Devil

1s 30dk / Gerilim, Dram, Aksiyon

Nicolas Cage’in dikenli boyalı alev kırmızısı saçları, keçi sakalı ve kertenkele tarzı ceketiyle adeta şeytana benzediği ve akıl almaz bir performansa imza attığı ‘Sympathy for the Devil’ de usta aktöre başrolde Joel Kinnaman eşlik ediyor. Kinnaman filmde, doğum sancısı çeken karısına yetişmek üzere Las Vegas bölge hastanesine giden kendi halinde bir adam olan David’i canlandırıyor. Ancak Cag’in zorla arabasına binmesiyle gecesi tam anlamıyla kabusa dönüyor.

https://youtu.be/a-wxgGwdMco

Kaçakçılar

2s 9dk / Aksiyon, Dedektif

Güney Koreli yönetmen Seung-wan Ryu’nun, Kim Hye-su, Yum Jung-ah, Zo In-sung gibi oyuncuların rol aldığı, suç aksiyon türündeki ‘Kaçakçılar’ filmi de, denizden geçinen bir ailenin çevreye fabrikaların kurulması sonrası mecburen başladıkları kaçakçılık işinin boylarını aşan bir seviyeye gelmesini konu ediniyor.

https://youtu.be/gGVjm6lyJAg?t=15

Bulutların Üstünde

1s 24dk / Komedi, Dram

Bu haftanın yerli yapımlarından olan Deniz Çınar’ın ‘Bulutların Üstünde’ komedisi de, çalıştığı gazeteye haber yapmak için yola çıkan Gökhan’ın ıssız bir arazide aracının bozulması ve ardından gizemli bir yabancı ile tanışıp çaresizlikten peşine takılması sonucu ikilinin başından geçen olayları anlatıyor. Cemal Hünal, Ruhi Sarı, Kerim Aydemir gibi oyuncuların rol aldığı filmin çekimleri Uşak’ta gerçekleşti.

https://youtu.be/sB3P1_LxOm0?t=2

Küçük Allen Ve Galaksi Yolcusu

1s 20dk / Animasyon, Macera, Aile

Çocuk izleyiciyi bu hafta beyazperdede Amalie Næsby Fick’in yönettiği ‘Küçük Allen ve Galaksi Yolcusu’ filmi bekliyor. Film, ailesi boşanmış olan Allen’nın babasıyla bir apartmana taşınmaları ve sonrasında gelişen olayları anlatıyor.

https://youtu.be/ub9l-b9nmoQ?t=4

Dehşetin Yüzü 2

1s 50dk / Korku

Korku sevenleri bu hafta biri yabancı iki yapım bekliyor. Michael Chaves’in yönettiği, Bonnie Aarons’un rol aldığı ‘Dehşetin Yüzü 2’, Rahibe Irene’in şeytan rahibe Valak ile bir kez daha yüz yüze gelmesini konu alıyor.

Şeytanın Elçileri: Bir diğer korku filmi olan Şeytanın Elçileri filmi de, bin yılda bir denk gelen bir ayini yapmaya karar veren bir grup arkadaşın başlarına gelen korkunç olayları konu ediniyor. Filmde Atilla Karahan, Cemre Yalçın, Yağmur Yenice rol alıyor.

Şeytanın Elçileri

1s 23dk / Korku

Bir diğer korku filmi olan Şeytanın Elçileri filmi de, bin yılda bir denk gelen bir ayini yapmaya karar veren bir grup arkadaşın başlarına gelen korkunç olayları konu ediniyor. Filmde Atilla Karahan, Cemre Yalçın, Yağmur Yenice rol alıyor.