Seçimlerden sonra hızlı yükselen Borsa İstanbul için aracı kurumlar hedef fiyat beklentilerini güncelliyor.

Deniz Yatırım, 2023 Strateji Güncelleme Raporu’nda Borsa İstanbul için 12 aylık hedef fiyatını 7.100 puandan 10.250 puana yükseltti.

“Yıl sonunda enflasyon tahminimiz yüzde 65”

Deniz Yatırım’ın paylaştığı 2023 Strateji Güncelleme Raporu’nda finansal koşullardaki sıkılaşma, çift haneli enflasyon, getiri arayışı ve toparlanan algı ana belirleyiciler konumunda olduğu vurulandı. Raporda Merkez Bankası’nın faiz politikası ile ilgili şu mesajlar verildi; “TCMB’nin Temmuz ayında açıkladığı yıl sonu enflasyon tahmininde yer alan %58 seviyesine dair riskleri son gelişmelerin ardından yukarı yönlü görüyor ve %65 civarında bir enflasyon olmasını bekliyoruz.

Benzer şekilde ödemeler dengesinin de yılın son çeyreğinde biraz daha toparlanma göstermesini ve 40 milyar dolar civarında açık vermesini olası görüyoruz. Politika faizinin ise yıl sonunda %30-35 aralığına ilerlemesini bekliyoruz. Çift haneli yüksek enflasyonist ortamın öngörülebilir zaman aralığında, en az 2-3 yıl vadede devam etme riskinin ciddi anlamda yüksek olması yerli yatırımcılarda getiri arayışının hisse senetleri üzerinden şekillenmeye devam etmesine imkân tanıyacaktır.”

Hisse portföyünü güncelledi

Deniz Yatırım, 2023 Strateji Güncelleme Raporu’nda bazı banka ve hisse senetleri için hedef fiyat ile tavsiyelerinde revizyona gitti. Deniz Yatırım, global ve yerel görünüm ile beklentilerini de aktardığı raporda, bazı banka ve hisse senetleri için hedef fiyat ile tavsiyelerinde revizyona gitti. Deniz Yatırım’ın model portföyünde AKGRT, ALARK, BIMAS, CCOLA, CIMSA, FROTO, HTTBT, KAREL, KONTR, PGSUS, SAHOL, SISE, TAVHL, TUPRS ve YKBNK bulunuyor.