Asya piyasaları, S&P ve Nasdaq'ın üst üste dördüncü gündeki düşüşünün ardından yükselişe geçti.

Asya-Pasifik piyasaları perşembe günü, S&P 500 ve Nasdaq Composite'in art arda dördüncü günde de düşmesine neden olan Wall Street'in gecelik kayıplarının aksine yükseliş kaydetti.

Teknoloji hisselerinde düşüş

Yapay zeka şirketi Nvidia'nın Netflix, Meta, Apple ve Microsoft'la birlikte yaklaşık yüzde 4 oranında düşmesiyle teknoloji hisseleri piyasaları düşüşe geçirdi. Teknoloji yüzde 1,7 düşüşle S&P 500'ün en kötü performans gösteren sektörü oldu.

Asya'daki yatırımcılar, Avustralya Merkez Bankasının para politikasını değerlendirirken ağırlık verdiği ölçütlerden biri olan Avustralya'nın işsizlik oranını değerlendirecek.

Avustralya'da S&P/ASX 200 endeksi, ülkede işsizlik oranının mart ayında ekonomistlerin yüzde 3,9 beklentisinin altında yüzde 3,8'e yükselmesiyle yüzde 0,54 arttı.

Güney Koreli Kospi çarşamba günkü kayıplarından toparlandı ve yüzde 1,74 yükselişle Asya piyasalarına liderlik etti. Küçük ölçekli Kosdaq yüzde 2,29 oranında değer kazandı.

Japonya'da Nikkei 225 daha önceki kayıplarını tersine çevirerek yüzde 0,25 yükselirken, üst üste üç gün süren kayıplarını telafi ederken geniş tabanlı Topix yüzde 0,66 yükseldi.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi yüzde 0,75 yükselirken, Çin anakarası CSI 300 yüzde 0,2 artışla işlem gördü.