Dernekten yapılan açıklama kapsamında Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, ülke ekonomisine ihracat yaparak katkı sunan gençlerin sayısını yükseltmek ve gençlerin ihracata daha fazla teşvik edilmesi hedefiyle"Altın Konteyner İhracat Ödülleri” törenini gerçekleştiriyor.

Bu sene ağustos sonunda dördüncü kez gerçekleştirilecek törende, ihracat yaparak hem sektörde hem de kendi alanında uzmanlaşmış gençlere 15 farklı kategoride ödül verilecek.

Yeni kategorilerin eklendiği ödüllerde ilk kez hizmet ihracatı ve parlayan teknoloji alanlarında da en iyiler tespit edilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Genç MÜSİAD Başkanı Cahit Ertemel, törenin genç ihracatçıları teşvik ettiğini ve başarıların ödüllendirildiğini belirtti.

"Ödül töreni alanında tek olma kimliğini sürdürüyor"

Altın Konteyner İhracat Ödülleri için geri sayımı başlattıklarına işaret eden Ertemel, şu bilgiler yer verdi:

"Ağustos ayının sonunda gerçekleştireceğimiz 35 yaşının altındaki genç ihracatçılara yönelik olan bu ödül töreni, alanında tek olma kimliğini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Ticaret Bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat’ın katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz ödül törenimizde 13 farklı kategoride ödüller vermiştik. Bu yıl da inşallah 15 farklı kategoride çok önemli projelere ödüller vereceğiz.” dedi.

Ertemel, Genç MÜSİAD’a üyelik şartının aranmadığına dikkati çekerek ülke ticaretine katkı sağlayan gençleri ödüllendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Tüm genç ihracatçıları ödüllere başvurmaya davet eden Ertemel, "Altın Konteyner İhracat Ödülleri ile genç ihracatçılarımızı tanımak, gençlerin ihracat potansiyelini ortaya çıkarmak ve onları daha da cesaretlendirmek, “marifet iltifata tabidir” düsturuyla başarıyı takdir etmek ve onları tanıtmak istiyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.