Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Hukukçu Fenerbahçeliler Derneğinin davetiyle seçim çalışmaları için Ankara'ya gitti. Bir otelde gerçekleştirilen toplantıda Koç, içinde bulundukları seçim atmosferinin, Fenerbahçe demokrasisinin güçlendiği bir süreç olması temennisinde bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Süper Lig'de sezonun tamamlanmasının ardından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

 ‘Şeytan detayda gizli’

Rakiplerinin (Galatasaray) bu sezon sadece 1 kırmızı kart aldıklarını, Avrupa'da ise 4 kırmızı kart aldıklarını hatırlatan Ali Koç, “Oynadıkları maç sayısı belli. Biz ise 5 kırmızı kart alıyoruz. Trabzonspor maçına 9 sarı kart sınırında oyuncuyla çıktık. Tarihte ilk defa böyle bir şey görüyorum. Yani aslında şeytan detayda gizli.”

Yapılan yorumlarda, “Fenerbahçe kötü bir sezon geçirdi” diyenlerin iyi niyetli olmadığını savunan Koç, “Olağanüstü bir sezon geçirdik. Fenerbahçe 102 puan alsa, rakibe 103 puan aldıracaklardı” diye konuştu.

‘Baskı geldi, imzalar çekildi’

Ali Koç, şunları söyledi: “Gelecek sezon çok şey olacak. Çok şey olmaya başladı bile. 2 Nisan'da kongre çağrısı yaptıktan sonra Süper Lig’den 12 kulüp imza toplamaya başladı. Kulübe bir sürü baskı geldi, imzalarını geri çekmek durumunda kaldılar. Bugünler geçmek üzere.”

Fenerbahçe tarihinin en iyi kadrosunu kurduklarını söyleyen Ali Koç, “Bu kadro tarihin en iyi sonucunu almıştır. İnşallah bu kadronun üstüne 3-4 bilemediniz 5 ilave… Kanatlara takviye lazım. Bir sürü teklif geliyor oyuncularımıza.”

Seçimi kazana destek

“Şahsen çok daha hırslandım. Çok daha inançlıyım. Geçen sene de ezici top oynadık, bir noktadan sonra sarsıldık. Bu sene de rekorları kırdık, son haftaya getirdik ama sistemi yenemedik” diyen Koc, şöyle devam etti: “Size şunu teminatını verebilirim: Diğer aday kazandığı takdirde camiayı kenetlemek için elimizden gelen desteği vereceğimizden şüpheniz olmasın."